امروز: سه شنبه، 31 مرداد 1396
خبرخوان

آرشیو "اخبار شهرستان"

پیرو دعوت اهالی روستای حاج خلیل بخشدار کندوان در این روستا حضور یافت.

بخشدار کندوان با حضور در جمع اهالی روستاهای حاج خلیل، آرموداق و سیدلر از نزدیک مسائل و مشکلات آنان رو مورد بررسی قرار داد

در جلسه ای که در مسجد روستای حاج خلیل برگزار شد دهیار روستا خلاصه ای از وضعیت روستا و مشکلات روستا را مطرح نمود.

در ادامه جلسه بخشدار کندوان به خدمات ارائه شده توسط دولت در روستا  از جمله  نعمت برق و تلفن اشاره کرده گفت:  خطوط گاز روستا نیز در حال تکمیل است .

بخشدار کندوان از خرید یک دستگاه کانکس برای مدرسه روستا خبر داده افزود:  پس از تسطیح محل در نظر گرفته شده این کانکس استقرار خواهد یافت.

 مشکل راه روستا و بسته بودن بیشتر ماههای سال، نیمه کاره رها شدن سد روستا و نبود اعتبار برای ادامه پروژه،

 مشکل آنتن دهی تلفن ثابت و خطوط مخابرات، مشکل سیل بند و طغیان رودخانه از مشکلات مطرح شده توسط اهالی روستای حاج خلیل بود.

در ادامه بخشدار کندوان در مسجد روستای آرموداق  حاضر شده و دهیار روستا گزارشی جامع از خدمات ارائه شده توسط دولت در روستا ارائه کرد،

بخشدار کندوان با حضور در این روستا به امکانات موجود اشاره کرده  گفت: از جمله این امکانات وجود خانه بهداشت و درمانگاه، اجرای طرح هادی فاز اول، دایر بودن دفتر مخابراتی و تلفن ثابت و همراه، ساختمان دهیاری، جدول گذاری، ساماندهی آرامستان می باشد.

 زرین افزود: گازرسانی نیز از روند مناسب در این روستا برخوردار است.

مشکل آب شرب روستا و نبود شبکه و منبع مناسب،  نبود راه بین مزارع

،مشکل محل لوله گاز و عدم پیگیری تسطیح و پرکردن مناسب محل توسط اداره ،  درخواست اینترنت پر سرعت از جمله درخواستهای اهالی روستای آرموداق بود.

 حضور در روستای سیدلر و در مسجد روستا از دیگر برنامه های بخشدار کندوان بود که در این روستا نیز دهیار روستا در مورد اقدامات صورت گرفته در روستا ارائه گزارش نمود.

محمود زرین در این روستا نیز به امکانات موجود  از جمله  برق، تحت پوشش قرار گرفتن آب شرب،خطوط تلفن ثابت و همراه و ساماندهی آرامستان اشاره کرده افزود:  گازرسانی این روستا نیز از روند مناسب برخوردار است.

مشکل مجوز سد روستا که با وجود هزینه کرد قبلی به مبلغ 5 میلیارد ریال دستور تجدید روند داده شده،درخواست بازنگری طرح هادی با توجه به بافت روستا، مشکل محل لوله گاز و عدم پیگیری تسطیح و پرکردن مناسب محل توسط اداره گاز،درخواست اینترنت پرسرعت از درخواستهای اهالی روستای سیدلر بود و جلسه پایانی ساعت یک بامداد به پایان رسید.در جلسه ای که در مسجد روستای حاج خلیل برگزار شد دهیار روستا خلاصه ای از وضعیت روستا و مشکلات روستا را مطرح نمود.در ادامه جلسه بخشدار کندوان به خدمات ارائه شده توسط دولت در روستا  از جمله  نعمت برق و تلفن اشاره کرده گفت:  خطوط گاز روستا نیز در حال تکمیل است .بخشدار کندوان از خرید یک دستگاه کانکس برای مدرسه روستا خبر داده افزود:  پس از تسطیح محل در نظر گرفته شده این کانکس استقرار خواهد یافت. مشکل راه روستا و بسته بودن بیشتر ماههای سال، نیمه کاره رها شدن سد روستا و نبود [متن کامل و ارسال نظر]

آسفالت خیابان های سطح شهر

با توجه به از بین رفتن رویه آسفالت خیابان های شهید شریفی،شهید اسماعیلی و شهید ابراهیمی  عملیات قیر پاشی و روکش آسفالت این خیابان ها آغاز شد.

 

 

 

با توجه به از بین رفتن رویه آسفالت خیابان های شهید شریفی،شهید اسماعیلی و شهید ابراهیمی  عملیات قیر پاشی و روکش آسفالت این خیابان ها آغاز شد.       [متن کامل و ارسال نظر]

خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل در فاز 1 و 2 واقع در شهرستان میانه به طول 38 کیلومتر بازدید نمود. مسیر راه آهن میانه- اردبیل به طول 175 کیلومتر، با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت برای مسافری و 120 کیلومتر برساعت برای باری، از ایستگاه زاویه در بخش کندوان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی آغاز و به تدریج وارد منطقه کوهستانی می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل بازدید نمود

این پروژه با رعایت حریم دریاچه سد شهریار میانه از حاشیه محل سد عبور کرده و پس از طی مسیر به موازات رودخانه و دره قزل اوزن ادامه مسیرداده و در ادامه به سمت شهرستان اردبیل تغییر جهت داده و به موازات رودخانه سنگور چای از مناطق کوهستانی وارد مناطق تپه ماهور شده و پس از طی مسیر در کنار جاده اردبیل- مهماندوست وارد ایستگاه اردبیل می شود.
در محور فوق 8 ایستگاه شامل 2 ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام های سبز و اردبیل و 3 ایستگاه مسافری درجه 2 به نام های فیروزآباد و گنجگاه و مهماندوست و 3 ایستگاه بین راهی پیش بینی شده است.
این پروژه با کارفرمایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاهها با پیمانکاری شرکت جهاد نصر کرمانشاه و مهندسین مشاور تردد راه بعنوان مشاورین طرح به اجرا می رسد.
این پروژه با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و در سال جاری 900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن تزریق شده است.
شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، فیضی نماینده مردم اردبیل در مجلس، رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی، معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه و مسئولین راه و شهرسازی و راه آهن میانه از حاضرین در این بازدید بودند. 
 

این پروژه با رعایت حریم دریاچه سد شهریار میانه از حاشیه محل سد عبور کرده و پس از طی مسیر به موازات رودخانه و دره قزل اوزن ادامه مسیرداده و در ادامه به سمت شهرستان اردبیل تغییر جهت داده و به موازات رودخانه سنگور چای از مناطق کوهستانی وارد مناطق تپه ماهور شده و پس از طی مسیر در کنار جاده اردبیل- مهماندوست وارد ایستگاه اردبیل می شود.در محور فوق 8 ایستگاه شامل 2 ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام های سبز و اردبیل و 3 ایستگاه مسافری درجه 2 به نام های فیروزآباد و گنجگاه و مهماندوست و 3 ایستگاه بین راهی [متن کامل و ارسال نظر]

صورتجلسه نهایی نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرترک، به تفکیک آرای کسب شده نامزدهای انتخابات:

نتایج نهایی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر ترک

صورتجلسه نهایی نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرترک، به تفکیک آرای کسب شده نامزدهای انتخابات:


 

صورتجلسه نهایی نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرترک، به تفکیک آرای کسب شده نامزدهای انتخابات:   [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان در بازدید از کارخانجات و واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در شهرک صنعتی ترک در راستای احیای واحدها برای سرمایه گذاری و توسعه آن گفت: حل مشکل اشتغال در شهرستان میانه نیازمند کار جهادی از سوی سرمایه گذاران و حمایت همه جانبه مسئولین با هموار نمودن مسیر سرمایه گذاری است.

بخشدار کندوان میانه در بازدید از واحدهای فعال و نیمه فعال ناحیه صنعتی ترک: حل مشکل اشتغال نیازمند کاری جهادی است

محمود زرین در این بازدیدها بر حمایت همه جانبه و اخذ مجوزهای لازم از سوی بخشداری و حمایت فرمانداری ویژه شهرستان در صورت ارائه طرح از سوی سرمایه گذاران تاکید کرده گفت: اگر داشته ها و مشکلات پیش رو از سوی سرمایه گذاران به صورت دقیق بیان شود ما نیز می توانیم مسیر درست حمایت را پیموده و زمینه لازم برای سرمایه گذاری آنها را فراهم آوریم.

  

محمود زرین در این بازدیدها بر حمایت همه جانبه و اخذ مجوزهای لازم از سوی بخشداری و حمایت فرمانداری ویژه شهرستان در صورت ارائه طرح از سوی سرمایه گذاران تاکید کرده گفت: اگر داشته ها و مشکلات پیش رو از سوی سرمایه گذاران به صورت دقیق بیان شود ما نیز می توانیم مسیر درست حمایت را پیموده و زمینه لازم برای سرمایه گذاری آنها را فراهم آوریم.   [متن کامل و ارسال نظر]

اسامی نامزد های پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرترک

اسامی نامزد های نهایی و تائید شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرترک 

اسامی نامزد های نهایی و تائید شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرترک  دانلود فایل اسامی نامزد ها [متن کامل و ارسال نظر]

دستورالعمل تعرفه عوارض محلی سالیانه 1396

دستورالعمل تعرفه عوارض محلی سالیانه 1396


 

جهت دانلود فایل تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات سال 1396 روی لینک زیر کلیک نمائید.  
 

 جهت دانلود فایل تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات سال 1396 روی لینک زیر کلیک نمائید.   دانلود فایل مربوط به تعرفه سال 96 [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان میانه از مشارکت 3 میلیارد ریالی مردم و خیران در 2 روستای سوتی و زرنکش از توابع این بخش برای حل مشکل آب خبر داد.

بخشدارکندوان ازمشارکت 3 میلیارد ریالی خیرین و مردم دردو روستای بخش خبرداد

 بخشدار کندوان میانه از مشارکت 3 میلیارد ریالی مردم و خیرین در 2 روستای سوتی و زرنکش از توابع این بخش برای حل مشکل آب خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمود زرین روز شنبه در حاشیه بازدید از روستاهای بخش کندوان با بیان اینکه خیرین حوزه آب در این 2 روستا احسان خود را بنام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) به ثبت رساندند، افزود: با این اقدام خیرین ، مردم عادی نیز آمادگی خود را برای شرکت در امور خیر اعلام کردند.
وی با بیان اینکه خیران و سرمایه گذاران قهرمانان عرصه اقتصاد و اشتغال به شمار می روند، یادآوری کرد: شرکت آب و فاضلاب نیز در امر نظارت، نقشه کشی، تامین تابلو و تجهیزات و حفر چاه در روستای زرنکش مشارکت می کند.
زرین، ادامه داد: تمامی این امور در راستای رضایت مردم و در نهایت رضایت خدا انجام شده و هدف خدمت به خلق الله است.
گفتنی است آب شرب 2 روستای سوتی و زرنکش از لحاظ بهداشتی مشکل دارد و با مشارکت اهالی و خیران از جمله انگوتی، داداشی و فرجی منبع آب 100 مترمکعبی خریداری شده و هزینه انتقال آبرسانی نیز توسط خیرین تامین می شود.

 

 بخشدار کندوان میانه از مشارکت 3 میلیارد ریالی مردم و خیرین در 2 روستای سوتی و زرنکش از توابع این بخش برای حل مشکل آب خبر داد. به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمود زرین روز شنبه در حاشیه بازدید از روستاهای بخش کندوان با بیان اینکه خیرین حوزه آب در این 2 روستا احسان خود را بنام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) به ثبت رساندند، افزود: با این اقدام خیرین ، مردم عادی نیز آمادگی خود را برای شرکت در امور خیر اعلام کردند. وی با بیان اینکه خیران و سرمایه گذاران قهرمانان عرصه اقتصاد و اشتغال به شمار می [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان میانه با تاکید بر اینکه کندوان سرزمین فرصتهاست گفت: مزیت های نسبی متعددی در بخش کندوان وجود داشته و دارای پتانسیلیهای بالقوه ای است که با بهره گیری از آنان می توان در زمینه های متعدد سرمایه گذاری کرد.

زرین: کندوان سرزمین فرصت هاست

محمود زرین در نشستی با حضور مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و بخش و مسئولین سازمان صنعت و معدن شهرستان،  برندسازی را موضوع مهم در  دنیا دانست و افزود: چه در صنعت و چه در کشاورزی صرفاً تولید محصول  اهمیت ندارد بلکه مطرح کردن محصول تولیدی و داشتن برند از الزامات بازارهای جهانی بوده  و باید با برندسازی نسبت به مطرح کردن تولیدات منطقه گام بزرگی برداشته شود.
وی به جایگاه گیاهان دارویی در چرخه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت و لزوم استفاده از داروهای گیاهی ارگانیک و غیرشیمیایی بیش از گذشته مطرح شده و با توجه به تنوع گونه های گیاهی در بخش کندوان از جمله در دامنه های بزگوش می توان به اشتغالی سودآور  دست یافت.
 زرین در ادامه با تاکید بر اینکه کشت مزارع داروهای گیاهی ارگاینک به یک صنعت تبدیل شده افزود: انتظار می رود جهاد کشاورزی شرکت های دانش بنیان را فعال و ترویج نموده و با مشاوره به کشاورزان و سرمایه گذاران توان بهره وری و تولید را بالا ببرد.
بخشدار کندوان گفت: بخش کندوان از بانک ژن گسترده ای در حوزه کشاورزی برخوردار است و باید از این موقعیت نهایت بهره و استفاده را برد.
وی نبود ایستگاه هواشناسی را از مشکلات منطقه دانست و گفت :با توجه به تفاوت آب و هوایی منطقه کندوان با مرکز شهرستان، اطلاع رسانی و آگاهی کشاورزان از تغییرات جوی، مهمترین نیاز و ضرورت بخش به شمار رفته و از این طریق می توانیم از خسارات وارده به محصولات کشاورزی در اثر تغییرات جوی جلوگیری کنیم.
 زرین به اهمیت مدیریت و صادرات در بهره وری تاکید کرد و گفت: با مدیریت مناسب محصولات تولیدی، برندسازی و صادرات و ورود به بازارهای جهانی امکان پذیر خواهد بود.
وی با اشاره  به زمینه های سرمایه گذاری و صنایع تبدیلی در این بخش افزود: بخش کندوان این پتانسیل را دارد که بار مشکل اشتغال شهرستان را به دوش کشیده و برای تمامی افراد جویای کار زمینه فعالیت را فراهم نماید.
زرین بحث تولید و اشتغال را راه نجات جامعه از مشکلات اجتماعی دانست و گفت: اعتیاد، طلاق، فساد و فحشا از بیکاری سرچشمه می گیرد که در صورت رفع بیکاری شاهد جامعه ای سالم خواهیم بود.
 

محمود زرین در نشستی با حضور مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و بخش و مسئولین سازمان صنعت و معدن شهرستان،  برندسازی را موضوع مهم در  دنیا دانست و افزود: چه در صنعت و چه در کشاورزی صرفاً تولید محصول  اهمیت ندارد بلکه مطرح کردن محصول تولیدی و داشتن برند از الزامات بازارهای جهانی بوده  و باید با برندسازی نسبت به مطرح کردن تولیدات منطقه گام بزرگی برداشته شود.وی به جایگاه گیاهان دارویی در چرخه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت و لزوم استفاده از داروهای گیاهی ارگانیک و غیرشیمیایی [متن کامل و ارسال نظر]

وزیر راه: با ریل گذاری مسیر میانه - تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از 100 کیلومتر خواهیم بود وزیر راه و شهرسازی گفت: با ریل گذاری مسیر میانه- تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از 100 کیلومتر در راستای آسایش مردم تبریز و شهرستانهای اطراف خواهیم بود.

وزیر راه: با ریل گذاری مسیر میانه – تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر خواهیم بود

عباس آخوندی درحاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مسیر ریل گذاری میانه- تبریز  به همراه استاندار آذربایجان شرقی، شکری معاون استاندار و فرمادار ویژه میانه، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان بازدید نمود.

وی طول مسیر ریل گذاری میانه- تبریز را 205 کیلومتر عنوان نموده گفت: این طرح در 3 فاز اجرا می شود که فاز اول مربوط به میانه- بستان آباد بوده و کل عملیات زیرسازی آن انجام شده و تمام تلاش ما رساندن ریل گذاری به بستان آباد تا هفته دولت سال جاری است  که تا به حال 20 کیلومتر انجام شده  و سه ایستگاه ترکمانچای، بستان آباد و تیکمه داش را در مسسیر داریم که عملیات اجرایی این ایستگاهها از امروز آغاز می شود تا همزمان با ریل گذاری ایستگاهها را داشته باشیم.

آخوندی رساندن ریل گذاری به منطقه ائل گلی تبریز تا بهار سال آینده را فاز دوم طرح خوانده افزود: اتصال فاز ائل گلی به ایستگاه موجود راه آهن تبریز سومین فاز اجرایی طرح می باشد.

وزیر راه و شهرسازی با دو خطه خواندن مسیر که طول 714 کیلومتری را به 600 کیلومتر کاهش می دهد افزود: سرعت طراحی شده برای این مسیر 160 کیلومتر بر ساعت است.

وی از اجرای همزمان خط دوم از سمت زنجان به تهران خبر داده گفت: بخش قزوین تا کرج را تا اواخر خرداد ماه به بهره برداری خواهیم رساند و پروژه زنجان- قزوین نیز با سرعت تمام در حال اجراست.

آخوندی با اشاره به اینکه جذب حدود 9 میلیون مسافر در مسیر تهران به تبریز که اکثرا با خودروهای شخصی مسافرت می کنند هدف اصلی ماست  افزود: امیدواریم بتوانیم این مسافرین را در جهت امنیت بیشتر از جاده ها به ریل منتقل کنیم.

وی کاهش تصادفات و افزایش بهره وری را از جمله مزایای راه آهن عنوان نموده افزود: میزان سوخت مصرفی مسیر ریلی یک سوم مسیر جاده ای بوده و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز از پیامدهای مثبت حمل و نقل ریلی به شمار می رود.

وزیر راه و شهرسازی از نصب بیش از 600 دوربین در محورهای مواصلاتی کشور طی سال جدید خبر داده گفت: تا بهار سال آینده این تعداد به یکهزارو 800 دوربین خواهد رسید که کنترل هوشمند جاده های کشور را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر آموزش عمومی، امکان کنترل و اعمال قانون در راستای کاهش تصادفات جاده ای به وجود 240 دوربین در زمان تصدی دولت یازدهم اشاره کرده گفت: این تعداد را به یکهزارو 100 دوربین رسانده و امکان اعمال قانون را برای پلیس فراهم نمودیم.

آخوندی اظهارکرد: ایمنی جاده ها علاوه بر موارد دیگر به آموزش عمومی بستگی دارد.

وی در پایان به فعال بودن پروژه های راه اشاره کرده افزود: انتظارات بیش از اعتبارات بوده  و بر اساس میزان اعتبارات می توانیم کار انجام داده و به پیش ببریم.

شکری، فرماندار ویژه شهرستان میانه در این مراسم مسائل، مشکلات و کاستی های حوزه راه و شهرسازی را در قالب مکاتبات اداری به وزیر راه و شهرسازی برای بررسی و رفع آنها تقدیم نمود.

 

عباس آخوندی درحاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مسیر ریل گذاری میانه- تبریز  به همراه استاندار آذربایجان شرقی، شکری معاون استاندار و فرمادار ویژه میانه، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان بازدید نمود.وی طول مسیر ریل گذاری میانه- تبریز را 205 کیلومتر عنوان نموده گفت: این طرح در 3 فاز اجرا می شود که فاز اول مربوط به میانه- بستان آباد بوده و کل عملیات زیرسازی آن انجام شده و تمام تلاش ما رساندن ریل گذاری به بستان آباد تا هفته دولت سال جاری [متن کامل و ارسال نظر]