امروز: دوشنبه، 26 آذر 1397
خبرخوان

آرشیو "اخبار شهرستان"

اطلاعیه غیر فعال بودن سایت شهر ترک

با سلام. به اطلاع بازدید کننده گان عزیز می رساند که سایت جدید شهر ترک در دست طراحی و آماده سازی می باشد که پس از آماده شدن با فعالیت بیشتر در دسترس خواهد بود.
از اینکه تو این مدت سایت کم فعال و بروز رسانی نمی شد از شما پوزش می طلبیم.

سایت جدید بعد از آماده شدن با آدرس  www.tarknews.ir  در دسترس خواهد بود.

با سلام. به اطلاع بازدید کننده گان عزیز می رساند که سایت جدید شهر ترک در دست طراحی و آماده سازی می باشد که پس از آماده شدن با فعالیت بیشتر در دسترس خواهد بود. از اینکه تو این مدت سایت کم فعال و بروز رسانی نمی شد از شما پوزش می طلبیم. سایت جدید بعد از آماده شدن با آدرس  www.tarknews.ir  در دسترس خواهد بود. [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان میانه با تاکید بر اینکه کندوان سرزمین فرصتهاست گفت: مزیت های نسبی متعددی در بخش کندوان وجود داشته و دارای پتانسیلیهای بالقوه ای است که با بهره گیری از آنان می توان در زمینه های متعدد سرمایه گذاری کرد.

زرین: کندوان سرزمین فرصت هاست

محمود زرین در نشستی با حضور مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و بخش و مسئولین سازمان صنعت و معدن شهرستان،  برندسازی را موضوع مهم در  دنیا دانست و افزود: چه در صنعت و چه در کشاورزی صرفاً تولید محصول  اهمیت ندارد بلکه مطرح کردن محصول تولیدی و داشتن برند از الزامات بازارهای جهانی بوده  و باید با برندسازی نسبت به مطرح کردن تولیدات منطقه گام بزرگی برداشته شود.
وی به جایگاه گیاهان دارویی در چرخه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت و لزوم استفاده از داروهای گیاهی ارگانیک و غیرشیمیایی بیش از گذشته مطرح شده و با توجه به تنوع گونه های گیاهی در بخش کندوان از جمله در دامنه های بزگوش می توان به اشتغالی سودآور  دست یافت.
 زرین در ادامه با تاکید بر اینکه کشت مزارع داروهای گیاهی ارگاینک به یک صنعت تبدیل شده افزود: انتظار می رود جهاد کشاورزی شرکت های دانش بنیان را فعال و ترویج نموده و با مشاوره به کشاورزان و سرمایه گذاران توان بهره وری و تولید را بالا ببرد.
بخشدار کندوان گفت: بخش کندوان از بانک ژن گسترده ای در حوزه کشاورزی برخوردار است و باید از این موقعیت نهایت بهره و استفاده را برد.
وی نبود ایستگاه هواشناسی را از مشکلات منطقه دانست و گفت :با توجه به تفاوت آب و هوایی منطقه کندوان با مرکز شهرستان، اطلاع رسانی و آگاهی کشاورزان از تغییرات جوی، مهمترین نیاز و ضرورت بخش به شمار رفته و از این طریق می توانیم از خسارات وارده به محصولات کشاورزی در اثر تغییرات جوی جلوگیری کنیم.
 زرین به اهمیت مدیریت و صادرات در بهره وری تاکید کرد و گفت: با مدیریت مناسب محصولات تولیدی، برندسازی و صادرات و ورود به بازارهای جهانی امکان پذیر خواهد بود.
وی با اشاره  به زمینه های سرمایه گذاری و صنایع تبدیلی در این بخش افزود: بخش کندوان این پتانسیل را دارد که بار مشکل اشتغال شهرستان را به دوش کشیده و برای تمامی افراد جویای کار زمینه فعالیت را فراهم نماید.
زرین بحث تولید و اشتغال را راه نجات جامعه از مشکلات اجتماعی دانست و گفت: اعتیاد، طلاق، فساد و فحشا از بیکاری سرچشمه می گیرد که در صورت رفع بیکاری شاهد جامعه ای سالم خواهیم بود.
 

محمود زرین در نشستی با حضور مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و بخش و مسئولین سازمان صنعت و معدن شهرستان،  برندسازی را موضوع مهم در  دنیا دانست و افزود: چه در صنعت و چه در کشاورزی صرفاً تولید محصول  اهمیت ندارد بلکه مطرح کردن محصول تولیدی و داشتن برند از الزامات بازارهای جهانی بوده  و باید با برندسازی نسبت به مطرح کردن تولیدات منطقه گام بزرگی برداشته شود.وی به جایگاه گیاهان دارویی در چرخه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت و لزوم استفاده از داروهای گیاهی ارگانیک و غیرشیمیایی [متن کامل و ارسال نظر]

وزیر راه: با ریل گذاری مسیر میانه - تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از 100 کیلومتر خواهیم بود وزیر راه و شهرسازی گفت: با ریل گذاری مسیر میانه- تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از 100 کیلومتر در راستای آسایش مردم تبریز و شهرستانهای اطراف خواهیم بود.

وزیر راه: با ریل گذاری مسیر میانه – تبریز شاهد کاهش مسیر تبریز- تهران به طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر خواهیم بود

عباس آخوندی درحاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مسیر ریل گذاری میانه- تبریز  به همراه استاندار آذربایجان شرقی، شکری معاون استاندار و فرمادار ویژه میانه، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان بازدید نمود.

وی طول مسیر ریل گذاری میانه- تبریز را 205 کیلومتر عنوان نموده گفت: این طرح در 3 فاز اجرا می شود که فاز اول مربوط به میانه- بستان آباد بوده و کل عملیات زیرسازی آن انجام شده و تمام تلاش ما رساندن ریل گذاری به بستان آباد تا هفته دولت سال جاری است  که تا به حال 20 کیلومتر انجام شده  و سه ایستگاه ترکمانچای، بستان آباد و تیکمه داش را در مسسیر داریم که عملیات اجرایی این ایستگاهها از امروز آغاز می شود تا همزمان با ریل گذاری ایستگاهها را داشته باشیم.

آخوندی رساندن ریل گذاری به منطقه ائل گلی تبریز تا بهار سال آینده را فاز دوم طرح خوانده افزود: اتصال فاز ائل گلی به ایستگاه موجود راه آهن تبریز سومین فاز اجرایی طرح می باشد.

وزیر راه و شهرسازی با دو خطه خواندن مسیر که طول 714 کیلومتری را به 600 کیلومتر کاهش می دهد افزود: سرعت طراحی شده برای این مسیر 160 کیلومتر بر ساعت است.

وی از اجرای همزمان خط دوم از سمت زنجان به تهران خبر داده گفت: بخش قزوین تا کرج را تا اواخر خرداد ماه به بهره برداری خواهیم رساند و پروژه زنجان- قزوین نیز با سرعت تمام در حال اجراست.

آخوندی با اشاره به اینکه جذب حدود 9 میلیون مسافر در مسیر تهران به تبریز که اکثرا با خودروهای شخصی مسافرت می کنند هدف اصلی ماست  افزود: امیدواریم بتوانیم این مسافرین را در جهت امنیت بیشتر از جاده ها به ریل منتقل کنیم.

وی کاهش تصادفات و افزایش بهره وری را از جمله مزایای راه آهن عنوان نموده افزود: میزان سوخت مصرفی مسیر ریلی یک سوم مسیر جاده ای بوده و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز از پیامدهای مثبت حمل و نقل ریلی به شمار می رود.

وزیر راه و شهرسازی از نصب بیش از 600 دوربین در محورهای مواصلاتی کشور طی سال جدید خبر داده گفت: تا بهار سال آینده این تعداد به یکهزارو 800 دوربین خواهد رسید که کنترل هوشمند جاده های کشور را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر آموزش عمومی، امکان کنترل و اعمال قانون در راستای کاهش تصادفات جاده ای به وجود 240 دوربین در زمان تصدی دولت یازدهم اشاره کرده گفت: این تعداد را به یکهزارو 100 دوربین رسانده و امکان اعمال قانون را برای پلیس فراهم نمودیم.

آخوندی اظهارکرد: ایمنی جاده ها علاوه بر موارد دیگر به آموزش عمومی بستگی دارد.

وی در پایان به فعال بودن پروژه های راه اشاره کرده افزود: انتظارات بیش از اعتبارات بوده  و بر اساس میزان اعتبارات می توانیم کار انجام داده و به پیش ببریم.

شکری، فرماندار ویژه شهرستان میانه در این مراسم مسائل، مشکلات و کاستی های حوزه راه و شهرسازی را در قالب مکاتبات اداری به وزیر راه و شهرسازی برای بررسی و رفع آنها تقدیم نمود.

 

عباس آخوندی درحاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مسیر ریل گذاری میانه- تبریز  به همراه استاندار آذربایجان شرقی، شکری معاون استاندار و فرمادار ویژه میانه، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان بازدید نمود.وی طول مسیر ریل گذاری میانه- تبریز را 205 کیلومتر عنوان نموده گفت: این طرح در 3 فاز اجرا می شود که فاز اول مربوط به میانه- بستان آباد بوده و کل عملیات زیرسازی آن انجام شده و تمام تلاش ما رساندن ریل گذاری به بستان آباد تا هفته دولت سال جاری [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان میانه با اشاره به آثار تاریخی و گردشگری بخش کندوان از جمله مسجد سنگی، امامزاده محمد،بازارچه زیر زمینی، دامنه های بزقوش که زیبایی آن بی نظیر است گفت: تبلیغ جهانی بخش کندوان با توجه به پتانسیلیهای موجود از جمله اولویت‌هاست.

بخش کندوان تبلیغ جهانی می شود

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا،محمود زرین در جمع کوهنوردان و دوچرخه سوار رکاب زن میانه، ترک افزود: نباید به کندوان به دیده بخش بنگریم و در این راستا نیازمند حمایت و همراهی مسئولین و آحاد مردم هستیم تا بتوانیم مشکلات اقتصادی و اشتغال بخش و به تبع آن شهرستان را حل کنیم.

 وی بیکاری را عامل و زمینه بسیاری از آسیبهای اجتماعی از جمله فساد،  اعتیاد و بسیاری از آسیبهایی اجتماعی عنوان نموده گفت: با لطف خداوند در بخش کندوان بیکاری چشمگیر نیست اما برای ریشه کنی بیکاری حتی در سطح شهرستان  امیدواریم بتوانیم با بکارگیری سرمایه گذاران در این بخش مشکل اقتصادی و بیکاری بخش و شهرستان را نیز حل کنیم.

 زرین در ادامه با تاکید بر فراهم بودن تمام زمینه ها برای سرمایه گذاری در بخش کندوان، افزود: با تدبیر فرمانداری اخذ مجوزهای لازم در عرض 7 الی 10 روز از طریق بخشداری انجام شده و تحویل سرمایه گذاران خواهد شد زیرا اشتغالزایی، تولید و رونق اقتصادی شهرستان از جمله ضروریاتاقتصاد مقاومتی است.

 بخشدار کندوان با اشاره به تولید 150 هزار تن سیب در بخش کندوان که 75 درصد تولید شهرستان را شامل می شود با بیان درآمدزایی بالای آن گفت: شهرستان میانه در تولید گوشت سفید نیز رتبه اول را داراست که اکثر مرغداریها و استخرهای پرورش ماهی در این بخش واقع شده  همچنین این بخش به هزار استخر پلیمری مشهور بوده اما با توجه به این پتانسیلها و وسعت شهرستان که بزرگترین شهرستان شمال غرب کشور محسوب می شود,  مشکل بیکاری در شهرستان نیاز به تلاش و همت همه جانبه دارد.

 

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا،محمود زرین در جمع کوهنوردان و دوچرخه سوار رکاب زن میانه، ترک افزود: نباید به کندوان به دیده بخش بنگریم و در این راستا نیازمند حمایت و همراهی مسئولین و آحاد مردم هستیم تا بتوانیم مشکلات اقتصادی و اشتغال بخش و به تبع آن شهرستان را حل کنیم. وی بیکاری را عامل و زمینه بسیاری از آسیبهای اجتماعی از جمله فساد،  اعتیاد و بسیاری از آسیبهایی اجتماعی عنوان نموده گفت: با لطف خداوند در بخش کندوان بیکاری چشمگیر نیست اما برای ریشه کنی بیکاری حتی در سطح شهرستان [متن کامل و ارسال نظر]

بخشدار کندوان میانه با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه توسعه روستایی جهت اشتغالزایی اعلام کرد:از سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف این بخش داشته باشند، مشتاقانه استقبال می کنیم.

بخشدار کندوان میانه: از سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در بخش کندوان داشته باشند، مشتاقانه استقبال می کنیم

محمود زرین در جلسه شورای اداری بخش کندوان میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که جهاد اقتصادی  از جمله اقتصاد مقاومتی مختص یک یا چند سال خاص نیست بلکه مسیر حرکت نظام را مشخص و سیاستهای آن را تبیین می کند، رشد موزون و هماهنگ اجزای سیستم در حوزه اقتصاد مقاومتی را  نیازمند توجه ویژه خواند.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور میسر نخواهد شد مگر با همدلی و همکاری تمامی دستگاهها و به کارگیری بخش خصوصی و صاحبان سرمایه در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی بی اثر کردن تهدیدات و تحریمها که امیدواریم با تلاشهای همه جانبه مسوولین و وحدت بین ادارات شاهد ریشه کن کردن بیکاری در راستای مقاوم سازی اقتصاد باشیم چرا که عواقب سوء بیکاری گریبانگیر آحاد جامعه خواهد شد.
 
بخشدار کندوان میانه با اشاره به سیاستهای کلی در کشور که همان سیاست نظام و دولت است تاکیدکرد: همدلی و وحدت مسئولین سبب پیشبرد سیاستهای نظام است.
وی در ادامه، ایام فاطمیه را تسلیت عرض نموده و حضرت فاطمه را شخصیتی برجسته و بی نظیر در طول تاریخ اسلام و الگوی تمامی زنان مسلمان جهان عنوان نمود.
رئیس شورای اداری از حضور حماسی مردم بخش کندوان،شورای اداری، شوراهای اسلامی، دهیاران و کارکنان ادارات و همکاری بی شائبه آنان در راهپیمایی 22 بهمن 95 و همچنین برگزاری برنامه های منظم دهه فجر، صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.
وی، با توجه به پیش رو بودن تعطیلات عید نوروز خواستار برگزاری جلسه ای با کمیته میراث فرهنگی شده و بیان کرد: هماهنگی لازم برای استقرار یک دستگاه خودرو  در منطقه بعمل آمده تا مسافران نوروزی را جهت بازدید از اماکن دیدنی و زیارتی- سیاحتی بخش جا به جا نماید، همچنین در خصوص اسکان مسافران و میهمانان نوروزی با اداره آموزش و پرورش منطقه هماهنگی لازم شده و در جهت ترویج آداب و رسوم و فرهنگ بومی منطقه و در کل تبلیغ جهانی کندوان میانه باید تلاش کنیم.
بخشدار کندوان از تمامی ادارات خواستند تا گزارش عملکرد خود را به صورت منظم و پیوسته ارائه نمایند تا خدماتی که به واسطه دولت انجام گرفته اطلاع رسانی گردد.
وی از عملکرد اداره گاز برای ارائه خدمات، راه و شهرسازی و شهرداری در فصل سرما و بارش برف تقدیر و تشکر نمود.
زرین در پایان، ضمن تشکر از دکتر طاهری برای فعالیت های صورت گرفته در بخش، خواستار رفع مشکل کمبود آمبولانس و پزشک در مراکز بهداشتی این بخش و پیگیری تخریب و بازسازی مرکز درمانی شهر ترک در اسرع وقت شد، چراکه ساختمان مذکور استحکام لازم را نداشته و بهداشت و درمان باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام دهد.

محمود زرین در جلسه شورای اداری بخش کندوان میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که جهاد اقتصادی  از جمله اقتصاد مقاومتی مختص یک یا چند سال خاص نیست بلکه مسیر حرکت نظام را مشخص و سیاستهای آن را تبیین می کند، رشد موزون و هماهنگ اجزای سیستم در حوزه اقتصاد مقاومتی را  نیازمند توجه ویژه خواند.وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور میسر نخواهد شد مگر با همدلی و همکاری تمامی دستگاهها و به کارگیری بخش خصوصی و صاحبان سرمایه در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی بی اثر کردن [متن کامل و ارسال نظر]

به گزارش صدای میانه زن جوان باردار اهل روستای حصار میدان داغی که هفته پیش نجات داده شده بود درگذشت.

فوت نوزاد و مادر نجات داده شده اهل حصار میدان داغی در زنجان

به گزارش صدای میانه و بر اساس تماسی که با یکی از مسئولین داشتند متاسفانه این خبر تایید شد ولی بر اساس گفته ها نوزاد قبل از بدنیا آمدن فوت کرده بود.

خلاصه ماجرا از این قرار است که روز ۳ اسفند با بخشداری کندوان تماس گرفته و گرفتار شدن زن باردار در حصار میدان داغی گزارش داده میشود.

محمودزرین بخشدار کندوان با ورود مستقیم و تشکیل ستاد بحران سعی در نجات زن گرفتار می کنند ولی به دلیل صعب العبور و برفی بودن مسیر بعد از ساعتها تلاش این امکان میسر نمی شود و بهمین دلیل درخواست امداد هوایی از زنجان میشود و زن جوان را نجات می دهند.

اما پریروز زن ۲۸ ساله بعد از ۴ روز در یکی از بیمارستانهای زنجان از دنیا می رود.

 
 

به گزارش صدای میانه و بر اساس تماسی که با یکی از مسئولین داشتند متاسفانه این خبر تایید شد ولی بر اساس گفته ها نوزاد قبل از بدنیا آمدن فوت کرده بود.خلاصه ماجرا از این قرار است که روز ۳ اسفند با بخشداری کندوان تماس گرفته و گرفتار شدن زن باردار در حصار میدان داغی گزارش داده میشود.محمودزرین بخشدار کندوان با ورود مستقیم و تشکیل ستاد بحران سعی در نجات زن گرفتار می کنند ولی به دلیل صعب العبور و برفی بودن مسیر بعد از ساعتها تلاش این امکان میسر نمی شود و بهمین دلیل درخواست امداد هوایی از زنجان میشود و [متن کامل و ارسال نظر]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بالای 50 درصد بیمارستان های کشور بیش از نصف عمرشان سپری شده و نیاز به نوسازی دارند.

وزیر بهداشت: 50 درصد از بیمارستان های کشور نیاز به نوسازی دارند

سید حسن قاضی زاده هاشمی شنبه شب در مراسم افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی میانه اظهارکرد: کمبودها را در زمان کم نمی توان جبران کرد و این امر نیازمند آرامش، همدلی و وحدت در جامعه همچون روزهای اول انقلاب است.
وی با بیان اینکه مطالبه ها باید متناسب با داشته ها باشد ، به وضعیت اقتصادی و درآمدهای دولت اشاره کرد و گفت: بودجه امسال کشور 210 هزار میلیارد تومان است که 185هزار میلیارد تومان هزینه جاری و 10 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان ها و شرکت هاست که پولی برای تمام توقعات و نیازهای جامعه باقی نمی ماند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با گرامی داشت دهه فجر، پیروزی انقلاب را معجزه و موهبت الهی دانست و بر مراقبت از دستاوردهای انقلاب و انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جدید و آینده تاکید کرد.
وی بر قدرشناسی از موقعیت فعلی و حفظ آن تاکید و اظهارکرد: با این انقلاب کشور از چنگال بیگانگان نجات یافت.
قاضی زاده هاشمی همچنین با تاکید بر تکریم و قدرشناسی مردم از سوی مسئولان، خاطرنشان کرد: مردم ایران در وهله نخست امیدوار به خدا و بعد توکل شان به مسئولان است .
وی مسیر اعتدال را راه درست، رهبری و امام و شهدا دانست و گفت: مسیر اعتدال کشور را می سازد.
وزیر بهداشت ادامه داد: دولت در حد توان سعی در انجام وعده های داده شده دارد، اما موانع و سختی هایی از قبیل برخی قوانین، اختیارات و محدودیت های بودجه ای، دست دولت را در انجام خدمتگزاری بیشتر محدود کرده است.
وی با اشاره به ویژه بودن شهرستان میانه گفت: میانه تا جایی برای من مهم است که با وجود برادر شهید و خانواده شهید بودن، عکس اتاق کارم مزین به یک شهید میانه ای بنام ' شهید داداشی' است که در چزابه شهید شده و خاطراتی با وی دارم.
وزیر بهداشت ادامه داد: شهرستان میانه به اندازه یک استان شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده که مایه افتخار است، اما بازسازی بیمارستان 11 سال به طول انجامیده است.
وی همچنین در مورد اعطای مجوز ایجاد مرکز تصویر برداری ام آر آی نیز گفت: مجوز ام آر آی به شهرستان های با 450 هزار نفر جمعیت داده می شود، اما با توجه به درخواست ها و پیگیری های شهرستان میانه سعی بر ایجاد مرکز تصویر برداری در این شهرستان داریم.
وزیر بهداشت در مورد ایجاد مجتمع سلامت در شهرستان میانه اظهارکرد: اگر دانشگاه آزاد درصدد ایجاد آن مرکز باشد ما حمایت می کنیم.
وی ادامه داد: سال 1392 که به این شهرستان آمدم تنها چهار پزشک متخصص در این شهرستان فعال بود ولی در زمان حاضر 35 پزشک متخصص فعالیت می کنند.
وزیر بهداشت فارغ التحصیلان رشته تخصصی را 60 نفر در سال اعلام کرد و گفت: 20 تا 25 نفر از فارغ التحصیلان تخصصی به ارتش منتقل و مابقی نیز بنابر نیاز در سطح کشور توزیع می شوند.
وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه وزارت خزانه داری امریکا صادرات و صادرات مجدد برخی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به ایران را مستلزم مجوز ویژه اعلام کرده و آیا این تصمیم بر سیستم بهداشت و درمان کشور تاثیر خواهد داشت، افزود: نه! ما هیچ نیاری به امریکا و تجهیزات امریکایی نداریم و سالهاست که در تحریم هستیم.
وی اضافه کرد: اینکه فکر کنیم در گذشته در تحریم نبوده ایم واقعیت ندارد و در سایه همین تحریم ها از برخی کشورهای اروپایی و آسیایی که این تجهیزات را دارند خریداری کرده و طی دو دهه گذشته به برخی تجهیزات دست پیدا کرده ایم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه ما مشکلی نداشته و نخواهیم داشت، گفت: نیازی هم به امریکا نداریم و این محدودیت ها بیشتر به ضرر خود امریکاست و برای ملت شریف ایران هیچ جای نگرانی و تاسف نیست و جای خوشحالی است زیرا ما شرکای خوبی داریم که تجهیزات شان مرغوب تر از امریکاست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم گفت: این بیمارستان به دو نام برکت و امام (ره) مزین شده است.
محمدحسین صومی افزود: بیمارستان برکت امام خمینی در زیر بنای 7 هزار و 800 متر مربع و با 80 میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نوسازی شده است.
وی با بیان اینکه بازسازی بیمارستان از سال 1386 مصوب و در سال 1391 قرارداد بسته شد، گفت: این طرح پیشرفت چندانی نداشت که با همکاری بنیاد برکت سرعت گرفت.
صومی افزود: این بیمارستان با طراحی جدید و مطابق با استانداردهای روز دنیا شامل اتاق عمل، بستری زنان و مردان، آی سی یو، دیالیز، رادیولوژی، سی تی اسکن و سونوگرافی بازسازی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین در مورد احداث مجتمع سلامت شهرستان گفت: این شهرستان ضمن تحویل زمین باید احداث فضا را هم متقبل شود تا ما در خدمت شهرستان برای راه اندازی مجتمع باشیم.
شهرستان میانه با 200 هزار نفر جمعیت دارای 2 بیمارستان و 21 مرکز بهداشت شهری و 121خانه بهداشت روستایی در 165 کیلومتری جنوب تبریز واقع است .
 

سید حسن قاضی زاده هاشمی شنبه شب در مراسم افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی میانه اظهارکرد: کمبودها را در زمان کم نمی توان جبران کرد و این امر نیازمند آرامش، همدلی و وحدت در جامعه همچون روزهای اول انقلاب است.وی با بیان اینکه مطالبه ها باید متناسب با داشته ها باشد ، به وضعیت اقتصادی و درآمدهای دولت اشاره کرد و گفت: بودجه امسال کشور 210 هزار میلیارد تومان است که 185هزار میلیارد تومان هزینه جاری و 10 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان ها و شرکت هاست که پولی برای تمام توقعات و نیازهای جامعه باقی [متن کامل و ارسال نظر]

محمود زرین به سمت بخشدار کندوان منصوب شد

محمود زرین به سمت بخشدار کندوان منصوب شد

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و اعضای شورای اداری  شهرستان، مسوولین بخش، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش،  طی حکمی از سوی رحمانی فضلی  وزیر کشور، محمود زرین  به سمت بخشدار جدید کندوان میانه منصوب شد.
گفتنی است محمود زرین پیش از این بعنوان مسوول حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری شهرستان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی در فرمانداری ویژه میانه مشغول خدمت بود.
مسوول روابط عمومی  و مشاور معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه ، قائم مقام دانشگاه عین القضات میانه، عضو هیئت رییسه شورای روابط عمومیهای استان و فعالیت در دانشگاه پیام نور میانه  از سوابق کاری بخشدار جدید کندوان محسوب می شود.
 

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و اعضای شورای اداری  شهرستان، مسوولین بخش، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش،  طی حکمی از سوی رحمانی فضلی  وزیر کشور، محمود زرین  به سمت بخشدار جدید کندوان میانه منصوب شد.گفتنی است محمود زرین پیش از این بعنوان مسوول حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری شهرستان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی در فرمانداری ویژه میانه مشغول خدمت بود.مسوول روابط عمومی  و مشاور معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه ، قائم مقام دانشگاه عین القضات [متن کامل و ارسال نظر]

همزمان با لحظه ورود امام خمینی(ره) به میهن در سال 57، زنگ انقلاب در تمام مدارس منطقه به صدا درآمد

زنگ انقلاب در مدارس منطقه کندوان طنین انداز شد

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه کندوان، جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سه شنبه دوازدهم بهمن ماه با حضور مسئولین اداری بخش در آموزشگاه شبانه روزی کوثر ترک برگزار گردید.

در این مراسم سینافر ریاست اداره آموزش وپرورش منطقه ضمن تبریک آغاز دهه فجر به دانش آموزان، گوشه هایی از دستاورد های انقلاب اسلامی را بیان نمودند.

در ادامه مراسم دانش آموزان به اجرای برنامه های خود از جمله سرود خوانی همگانی، دکلمه گویی، اجرای سرود توسط گروه سرود آموزشگاه و...پرداختند.

در پایان این مراسم باشکوه ازدانش آموزان ممتاز در زمینه های مختلف تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه کندوان، جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سه شنبه دوازدهم بهمن ماه با حضور مسئولین اداری بخش در آموزشگاه شبانه روزی کوثر ترک برگزار گردید.در این مراسم سینافر ریاست اداره آموزش وپرورش منطقه ضمن تبریک آغاز دهه فجر به دانش آموزان، گوشه هایی از دستاورد های انقلاب اسلامی را بیان نمودند.در ادامه مراسم دانش آموزان به اجرای برنامه های خود از جمله سرود خوانی همگانی، دکلمه گویی، اجرای سرود توسط گروه سرود آموزشگاه و...پرداختند.در پایان این مراسم باشکوه ازدانش [متن کامل و ارسال نظر]

قبل از نماز جمعه و در جلسه شورای اداری شهرستان آیین تودیع و معارفه امام‌جمعه میانه برگزارشد.

تغییر امام‌جمعه میانه/محمدی جایگزین حجت‌الاسلام حامدی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین تقی زاده با اشاره به تغییر امام‌جمعه میانه اظهار داشت: حجت‌الاسلام حامدی به دلیل نداشتن فرصت کافی برای حضور دائمی در شهرستان میانه با تصمیم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و نماینده ولی‌فقیه در استان تغییر کرد.
 وی با تقدیر از خدمات ۸ ساله حجت‌الاسلام حامدی در میانه، افزود: همیشه در دوران امامت جمعه ایشان، در شهرستان میانه آرامش و وفاق برقرار بوده است.
قبل از مراسم نماز جمعه ۸ بهمن ماه و در جلسه شورای اداری شهرستان، آیین تودیع و معارفه امام‌جمعه میانه برگزار  وحجت‌الاسلام محمدی، امام جمعه سابق تکاب در آذربایجان غربی جایگزین حجت‌الاسلام حامدی شد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین عبدالله محمدی متولد ۱۳۴۳ است که در سال ۱۳۶۲ وارد حوزه علمیه شد و دارای دکترای تخصصی سطح چهار تبلیغ است.
وی از حضور اساتیدی چون آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله شیخ جواد تبریزی، آیت‌الله احمدی میانجی، آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله مظاهری و آیت‌الله اشتهاردی استفاده کرده است.
حجت‌الاسلام محمدی مسئولیت امور ایثارگران روحانیت سراسر کشور، مسئولیت پشتیبانی طرح هجرت بلندمدت حوزه علمیه قم به مدت ۱۰ سال، امامت جمعه شهرستان تکاب در آذربایجان غربی، حضور تبلیغی در جمهوری آذربایجان و نخجوان، تدریس  فن خطابه در رشته تخصصی تبلیغ و تدریس دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی و پیام نور را در کارنامه خود دارد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین تقی زاده با اشاره به تغییر امام‌جمعه میانه اظهار داشت: حجت‌الاسلام حامدی به دلیل نداشتن فرصت کافی برای حضور دائمی در شهرستان میانه با تصمیم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و نماینده ولی‌فقیه در استان تغییر کرد. وی با تقدیر از خدمات ۸ ساله حجت‌الاسلام حامدی در میانه، افزود: همیشه در دوران امامت جمعه ایشان، در شهرستان میانه آرامش و وفاق برقرار بوده است.قبل از مراسم نماز جمعه ۸ بهمن ماه و در جلسه شورای اداری شهرستان، آیین تودیع و [متن کامل و ارسال نظر]